معرفی موسسه آموزش عالی علامه فیض کاشانی

 

موسسه آموزش عالی علامه فیض کاشانی در سال 1384 به همت جمعی از اعضاء محترم هیات علمی دانشگاه کاشان تاسیس و با پذیرش دانشجو در رشته کاردانی برق- مخابرات فعالیت خود را آغاز نمود. در سالهای 1384 و 1385 در دو مکان استیجاری دانشجویان مشغول فراگیری دروس خود بودند و در اواسط سال 1386 موسسه به مکان فعلی خود در بلوار امام رضا انتقال یافت. این مکان دارای زمینی به مساحت شصت هزار متر مربع و حدود دوازده هزار متر مربع زیر بنای ساختمانی می باشد. اکنون موسسه در 11 رشته کاردانی، 11 رشته کارشناسی پیوسته، 11 رشته کارشناسی ناپیوسته و 10 رشته کارشناسی ارشد دانشجو می پذیرد.

وجود کلاسهای متعدد، آزمایشگاههای مختلف و کارگاههای متنوع و مراکز کامپیوتری گوناگون و قبولی فارغ التحصیلان این موسسه در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاههایی مانند صنعتی شریف، صنعتی امیر کبیر، صنعتی اصفهان، خواجه نصیر،  بین المللی امام خمینی، شهید بهشتی، علم و صنعت، تبریز، اصفهان، کرمان، شیراز و بسیاری از سایر دانشگاهها و مراکز آموزش عالی باعث گردیده که این موسسه بارها از طرف دفتر نظارت و ارزیابی استان اصفهان مورد تشویق قرار گرفته و پیشنهاد توسعه آن را به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری داده است.

این موسسه آموزش عالی سعی می کند تا آنجا که مقدور است از اساتید مجرب در امر آموزش بهره گرفته و دانشجویان علاوه بر کلاسهای تئوری در آزمایشگاهها، کارگاهها و مراکز کامپیوتر در حال افزایش توان علمی خود هستند. برگزاری نماز جماعت در نمازخانه ای به مساحت 700 متر مربع و قرائت قرآن و ارائه یک وعده غذای گرم به نرخ دانشجویی در سلف سرویس و سرویس حمل و نقل دانشجویان از برنامه های روزانه می باشد. تا کنون اجرای برنامه هایی مانند مسابقات رباتیک، مسابقات ورزشی، برگزاری اردوهای دانشجویی، مسابقات حفظ و قرائت قرآن، مسابقات علمی در رشته های مختلف، جشن های فارغ التحصیلی، کلاسهای PLC و غیره جهت افزایش مهارت دانشجویان از جمله فعالیتهای فوق برنامه این موسسه آموزش عالی می باشد.خوشبختانه با توجه به آنچه بیان شد هیات نظارت و ارزیابی استان اصفهان برای موسسه آموزش عالی علامه فیض کاشانی درجه ممتاز(Grade A) را به وزارت متبوع پیشنهاد داده است.